Üretimin Her Aşaması

Özenle ve Titizlikle
Yapılıyor

Akdağ Sentetik, son model makine parkından oluşan üretim tesisi ile üretimin her aşamasında mükemmeliyetçi bir yaklaşımla ve titizlikle kalite çıtasını en yukarıya taşımayı prensip edinmiştir.

Üretim hattında pek çok aşamadan oluşan sürecin ayrı ayrı kontrol ve planlaması yapılarak kusursuz ürünler elde edilmektedir.

ÜRETİM

EXTRUDER

İPLİK HATTI

Polipropilen hammadde taneciklerinden PP dokuma ipliği üretimi yapılır. PP dokuma ipliği yüksek kapasitedeki, bilgisayar kontrollü ekstruderler ile istenilen spektlerde iplik bant tesisinde üretilir.

Üretilen PP iplikler laboratuvarımızda denge, kalite, renk, kalınlık (mm) ve elastikiyet testlerine tabi tutulur ve dokuma tezgahlarına yönlendirilir.

ÜRETİM

ÖRGÜ

DOKUMA TEZGAHI

Üretilen değişik spektlerdeki yassı iplikler istenilen gramaj ve ölçülerde yine bilgisayar destekli son teknoloji dokuma tezgahları sayesinde dokunup PP kumaş haline getirilmektedir.

Çeşitli renk, desen, elastikiyet ve kalınlıklarda üretilen PP kumaş baskı ve kesim birimlerine aktarılmaya hazırdır.

ÜRETİM

FLEXO

BASIM MATBAA

Çözüm ortağı markalarımıza ait tasarımlar, uygun kalıplar ile klişeleri alınır ve PP rulo halindeki kumaşlara 30 cm – 80 cm arası 6 farklı renkte, 80 cm – 140 cm arası 6 farklı renkte olmak üzere iki basım yapabilen matbaa bölümünde yüzeye flexo baskı teknolojisi ile uygulama yapılır.

ÜRETİM

KONFEKSİYON

VE KESİM

Dokumada ya da baskı hattında işlem görmüş kumaşlar, tam otomatik konfeksiyon makinelerinde ebat sapmaları olmaksızın istenilen ebatlarda kesilir ve aynı hat üzerinde kesimi tamamlanan çuvallara otomasyon sistemi dahilinde kaliteli dikiş ipleri ile tek veya çift kat olarak taban dikişi uygulanır.

ÜRETİM

PAKETLEME

VE SEVKİYAT

Üretimleri tamamlanan ürünler, son kontrolleri yapılarak balyalama-paketleme alanına sevk edilir. belli adetlerde balyalanan ürünler barkod ünitesinden geçerek sevkiyat alanına gider.