Ulusal ve uluslararası pek çok markanın çözüm ortağı olarak modern teknoloji imkanları ile ürettiğimiz ürünlerimizi, siparişten sevkiyata kadar tüm aşamalarında titizlikle takip ediyoruz.

AKDAĞ SENTETİK

Firmamız, 1988 yılında Polipropilen Sentetik Çuval İmalatı konusunda faaliyet göstermek amacı ile bir aile şirketi olarak, şirket Yönetim Kurulu Başkanı olan merhum Sait Akdağ ve çocukları tarafından kurulmuştur. Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, 16.000m2 arazi üzerinde 10.000m2 kapalı alanda, Polipropilen Sentetik Çuval İmalatına 1990 yılında başlanılmıştır. Bölgesinin sektöründe ilk tesisi olan işletmemiz aynı zamanda Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin ilk faaliyete geçen tesisi olması firmamıza ayrı bir gurur kaynağı olmuştur.

Yıllık 5.000 ton Sentetik Çuval ve Kumaş kapasitesine sahip Entegre tesisimizde; 1990 yılında başlayan üretim ve yatırım serüveninde, geçen yıllarda sürekli kapasite artışına ve teknoloji yenilemesine gidilmiştir. imalatını dünya üzerinde Polipropilen Sentetik Çuval İmalatı sektöründe kabul gören en son teknoloji kullanılarak, ürünlerde kalite standardı sağlanmış ve dolayısıyla işletme mamulleri gerek iç piyasada ve gerekse de dış piyasada aranılan ürün haline gelmiştir.

AKDAĞ SENTETİK, Elazığ’da özel sektör olarak ilk ihracat çalışmalarını başlatan firmalardan biri olmuştur. Sürekli gelişim ve yeniliğe açık olan, Akdağ Sentetik, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini de alarak yönetim anlamında uluslararası düzeyde çalışma sisteminin etkinleştirilmesini sağlamıştır.

Firma üretimini yapmış olduğu ürünleri tüm yurt sathında pazarlayabilmiş bununla beraber; Azerbaycan, Ukrayna, İran, Özbekistan, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan, lraki Fas ve Abzhazya ‘ya ihracat yaparak dış pazarda da kendini göstermiştir.